Czekoladowa degustacja

Czekolada to pokarm, który w ciągu roku obchodzi swe liczne święta. 12 kwietnia obchodzony jest Dzień Czekolady, natomiast w kalendarzu świąt niecodziennych widnieje jeszcze kilka wpisów, w których czekolada jest gościem honorowym. 19 lutego swe święto ma czekolada miętowa, 24 marca czekolada z rodzynkami, 28 lipca wersja mleczna a 7 listopada gorzka z migdałami. Dla osób, które jednak zrezygnowały z jej jedzenia w trosce o swoją sylwetkę, proponujemy zabiegi, w których jest ona wykorzystywana.

Zabiegi czekoladowe – uczta dla ciała
Masa czekoladowa wykorzystywana do zabiegów to nie tylko tabliczka czekolady. Dodaje się do niej oliwę z oliwek, olej migdałowy lub olej z pestek winogron. By zintensyfikować doznania podczas zabiegu, do masy dodaje się jeszcze aromatyczne olejki, np. z goździków, a także odrobinę miodu a nawet pieprz lub chilli.

Wszystkie te substancje działają na nas uspokajająco, hamują proces starzenia się skóry. Pobudzają również krążenie krwi, dzięki czemu tłuszcz szybciej się spala. Zawarte w czekoladzie flawonoidy powodują pobudzenie do produkcji hormonów szczęścia. To dzięki nim po zjedzeniu kawałka czekolady nasze samopoczucie zdecydowanie się poprawia.

Zabiegi czekoladowe można także wykonać samodzielnie bez konieczności odwiedzania salonów kosmetycznych. Ze względu jednak na barwę głównego składnika, należy być podczas ich wykonywania ostrożną. Z tego też względu zabiegi typu „body wrap” najlepiej pozostawić do przeprowadzenia w salonie kosmetycznym, gdzie po nałożeniu czekoladowej mazi zostaniemy owinięte folią i będziemy mogły w spokoju oddawać się błogiej przyjemności. Jeśli jednak nie jesteśmy zrażone konsekwencjami w postaci czekoladowych plam na jasnym dywanie, jak najbardziej możemy je wykonać w domu.

Domowe czekoladowe SPA
Do wykonania domowego zabiegu czekoladowego potrzebujemy 500 g (5 tabliczek) czekolady, 3 krople olejku lawendowego i 2 olejku rozmarynowego.
Tabliczki czekolady najlepiej rozpuścić w garnku dodając do rozpuszczonej mazi krople olejku. Po przestygnięciu rozprowadzamy ją na powierzchni całego ciała pozostawiając na pół godziny. Maskę zmywamy wodą bez mydła, gdyż substancje w nim zawarte zabijają cenne substancje, które wniknęły w skórę podczas słodkiego zabiegu.
Zapoznając się z działaniem olejków roślinnych, w zależności od potrzeb można dodawać inne krople. W ten sposób każdy zabieg będzie miał inne właściwości.

Więcej przeczytasz tutaj:

varicolen gdzie kupić I moctivin tabletki I bioxyn kapsułki odchudzające I sliminazer efekty

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *