Dieta Atkinsa

Ja, jako osoba po przejściach kardiologicznych, powinnam znać na pamięć zasady odżywiania zaproponowane przez lekarza kardiologa R. Atkinsa. Odpowiedni sposób odżywiania opracowany w latach 70. XX wieku, zakłada, że dieta atkinsa minimalizuje zaburzenia kardiologiczne, mimo spożywanych produktów niskowęglowodanowych. Będąc osobą cierpiąca na choroby serca, trzeba wiedzieć, że ma się ogromne problemy ze zdobyciem właściwej masy ciała. Ale sytuacja może być odwrotna: nadwaga przyczynia się do powstawania nabytych wad serca.

Redukcyjna dieta low carb może być tłumaczona, jako dieta eliminująca produkty bogate w cukry (węglowodany). Można zauważyć pewną prawidłowość. Lekarz Kwaśniewski opracował dietę bogatą właśnie w tłuszcze.

Lekarz kardiolog Atkins omawia sens spożywania jajek na bekonie, zapewniając, że dla zdrowia serca i pozostałych narządów, przyjmowanie odpowiedniej ilości produktów, pozwoli na prawidłową pracę organizmu. Dieta redukcyjna nie jest pozbawiona sensu (jednak również nie jest pozbawiona wad).

Jak dieta Dukana, tak i dieta niskowęglowodanowa dzieli się na fazy (przygotowawcza, utraty wagi, przed utrzymywaniem wagi, ustabilizowanej wagi), które odpowiednio przygotowują organizm do stosowanego systemu, który pozwoli na skuteczne odchudzanie, ale i osiągnięcie zdrowego poziomu.

Każdorazowa próba pozbycia się zbędnych kilogramów, niezależnie z jakich powodów, wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Dostępna dieta redukcyjna pozwoli na ograniczenie spożywania cukrów, na rzecz pysznej ryby, która bogata jest w kwasy omega… i w świetny smak.

Przeczytaj więcej:

varicolen ceneo I moctivin ceneo I bioxyn tabletki cena I ravestin co to jest

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *