Dieta Kapuściana

W Polsce dieta warzywna znana jest od 20 lat. Wydaje się, że warzywa są zdrowymi i wartościowymi produktami. Z pewnością, jeśli ich spożywanie umiejętnie łączone jest z innymi składnikami (mięso, ziemniaki). Do jednej z najbardziej popularnych diet warzywnych należy dieta kapuściana, oparta głównie na spożywaniu kapusty.

Trzeba stosować się do zasad diety, ponieważ kapusta należy do ubogich w wartości odżywcze warzyw. Dieta warzywna, oparta na spożywaniu kapusty (głównie zupy kapuścianej), może być stosowana przez tydzień. Spożywanie dużej ilości kapusty, wbrew pozorom, sprzyja chudnięciu, ponieważ dieta kapuściana jest niskokaloryczna, poprawia proces trawienia i przyspiesza przemianę materii.

Oczywiście można spożywać łączyć produkty, jednak jest to bardzo ograniczone. Dieta warzywna bogata w kapustę, przewiduje możliwość spożywania owoców, mleka, warzyw, herbaty zielonej czy ryżu brązowego. Trzeba pamiętać, że proces odchudzania znacząco wpływa na nasz organizm. W momencie, gdy dieta kapuściana zmierza ku końcowi, osoba ją stosująca nie może zbyt nagle powrócić do starych zwyczajów żywieniowych.

Dieta warzywna bogata w kapustę jest skuteczna, jednak istotnym jest to, by ściśle stosować się do zaleceń. Warto wiedzieć, że osoby cierpiące na niedokrwistość, zaburzenia odżywiania czy kobiety w ciąży i kobiety karmiące nie powinny stosować tej diety.

Wybór diet jest tak szeroki, że czasami nie jesteśmy w stanie samodzielnie jej dobrać. Do tego pomocne są wyszkolone osoby – dietetycy, trenerzy (coach), którzy nie tylko podpowiadają, którą dietę zastosować, lecz przede wszystkim skutecznie motywują. Dieta warzywna jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które na co dzień nie spożywają mięsa.

Jako ciekawostkę można podać fakt, że w Polsce dieta kapuściana została rozpowszechniona przez Prezydenta Kwaśniewskiego, który nagle zaczął wyglądać atrakcyjniej.

Polecam Ci:

varicolen apteka I moctivin stosowanie I bioxyn ile kosztuje I sliminazer plastry opinie forum

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *