Dieta Śródziemnomorska

Stosowanie diety niekoniecznie wiąże się z chęcią utraty zbędnych kilogramów. Oczywiście, rodzaj wybranej diety ma wpływ na to, jak szybko uzyskujemy wymarzony cel, który skierowany być może w kierunku osiągnięcia lepszego zdrowia, pięknego wyglądu czy witalności. Bardzo znana dieta śródziemnomorska zakłada, że spożywanie produktów zbożowych, o najwyższej wartości odżywczej, pozwala na zastosowanie piramidy żywieniowej (gdyż dieta śródziemnomorska przybiera kształtu piramidy żywieniowej) w czasie stosowania całej kuracji odchudzającej, czy przywracającej świetne samopoczucie.

Wysoko-węglowodanowa dieta śródziemnomorska należy do takich metod odżywiania, które stosowane są w Europie najczęściej. Produkty uznawane za najbardziej wartościowe to zboża, warzywa, czy owoce. Każdy, kto pragnie zachować dobrą formę oraz witalność może stosować się do zasad, jakie zakłada dieta śródziemnomorska, która stara się stosować produkty bogate w błonnik, białko, czy zioła i liczne przyprawy.

Dietę tę stosować mogą nie tylko ci, którzy borykają się z nadwagą czy innymi problemami zdrowotnymi. Dla wielu ludzi, dieta śródziemnomorska to sposób na uzyskanie lepszego samopoczucia, pięknej sylwetki i po prostu świetnego stylu odżywiania. Zauważyć trzeba, że dieta śródziemnomorska zaliczana jest do diet naturalnych. Niesamowitym jest to, że dieta ta bogata w ryby, owoce morza, warzywa, kasze i makarony, czy czosnek pozwala na chudnięcie przy jednoczesnym doświadczaniu niezapomnianych smaków krewetek czy duszonego łososia.

Jeśli osoba pragnie zrzucić kilogramy, stosuje się do zasad, które przewiduje dieta śródziemnomorska, powinna w ciągu dnia spożyć 1200 kcal. Przygotowywane jedzenie powinno być pieczone, gotowane na parze lub ewentualnie grillowane. Jeśli jednak mamy do czynienia z kimś, kto po prostu pragnie wzbogacić swój jadłospis, nie ma ograniczeń co do przyjmowanych kalorii. Dieta śródziemnomorska pozwala na spożywanie pieczywa, lecz ciemnego i pełnoziarnistego, przy jednoczesnym zrezygnowaniu z masła na rzecz oliwy z oliwek.

Polecane dla Ciebie:

varicolen sklep I moctivin jak stosować I bioxyn kup I sliminazer producent

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *