Chirurg naczyniowy Warszawa

Rzeczy, które powinieneś wiedzieć o chirurgu naczyniowym

Specjalista naczyniowy może wykonać każdy rodzaj zabiegu w leczeniu chorób tętnic. Niektórzy specjaliści specjalizują się tylko w określonych rodzajach interwencji naczyniowych, co oznacza, że ​​ich pacjenci zwykle otrzymują tylko te interwencje. Są inni specjaliści naczyniowi, którzy mogą wykonywać zabiegi poprawiające ogólny stan układu sercowo-naczyniowego. Wszyscy lekarze mają różne specjalizacje, ale wszyscy są w stanie wykonać większość zabiegów niezbędnych w leczeniu różnych schorzeń układu krążenia.

Specjaliści naczyniowi są przeszkoleni we wszystkich obszarach: złożonych, otwartych, małoinwazyjnych oraz w procesach wewnątrznaczyniowych. Jeśli pacjent ma określony typ choroby serca lub cierpi na niewydolność serca, może być kandydatem do tych terapii naczyniowych. Na przykład zator tętnicy lub przepuklina może być poważnym problemem, ale specjalista naczyniowy jest przeszkolony, aby sobie z tym poradzić bez powodowania jakiegokolwiek uszkodzenia serca.

Pacjenci z niewydolnością serca lub miażdżycą również kwalifikują się do złożonych interwencji naczyniowych. Główna różnica między nimi a pacjentami cierpiącymi na ostre zespoły wieńcowe polega na tym, że pacjent po przebytym zawale serca lub innych chorobach serca nie kwalifikuje się do złożonych interwencji naczyniowych.

Pacjenci, u których zdiagnozowano chorobę wieńcową (CAD), często są leczeni przez specjalistę naczyniowego, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że dobrze zareagują na to leczenie. Inni pacjenci mają rozpoznaną chorobę wieńcową (CAD) i nie wymagają specjalistycznego leczenia. Jeśli nie masz objawów, nie jest konieczne poddanie się leczeniu u specjalisty naczyniowego.

Choroby serca mogą wpływać na wiele części ciała, ale najpowszechniejsze i najpoważniejsze dotykają serce. Powodują problemy z sercem, takie jak ból w klatce piersiowej, duszność, nieregularny rytm serca, kołatanie serca, arytmię i duszność. Ponieważ serce pompuje krew przez organizm, musi być zdrowe i silne.

Specjalista naczyniowy jest przeszkolony, aby pomagać pacjentom z problemami z sercem. Pacjenci ze schorzeniami serca zwykle odwiedzają ich w celu rutynowych kontroli i badań. Są również przeszkoleni, aby określić, czy stan serca jest stabilny, czy stanowi zagrożenie dla jego funkcjonowania i jak go leczyć.

Zabiegi naczyniowe wykonywane są w zależności od rodzaju choroby serca. Na przykład pacjent ze zwężeniem aorty nie może przejść procedury zwanej operacją na otwartym sercu. Zamiast tego zostanie poddany procedurze znanej jako angioplastyka.

Angina jest spowodowana zwężeniem ściany tętnic serca i charakteryzuje się bólem, dyskomfortem i obrzękiem. W przypadku braku kontroli stan ten prowadzi do zawału serca lub udaru mózgu.

Pacjenci z chorobą wieńcową są narażeni na wysokie ryzyko wystąpienia problemów sercowo-naczyniowych. Kiedy ich serce jest uszkodzone przez blokadę, mają problemy, takie jak zmniejszone natlenienie, zaburzenia rytmu serca i nieprawidłowy rytm serca. Pacjenci z tymi stanami mogą również odczuwać kołatanie serca, nadciśnienie, duszność i nieregularne bicie serca. Jeśli choroba jest ciężka, może prowadzić do zastoinowej niewydolności serca.

W skomplikowanych zabiegach naczyniowych lekarze używają specjalnego typu aparatu do uzyskania obrazu wnętrza serca. Obrazy te umożliwią lekarzowi wykonanie testów diagnostycznych. aby upewnić się, że serce jest zdrowe przed wykonaniem zabiegu.

Kolejna część zabiegu polega na usunięciu części mięśnia sercowego zwanej zrębem. Tutaj są zamocowane zawory. Po zabiegu chirurg wymieni zablokowane naczynia krwionośne na nowe.

Większość pacjentów poddawanych złożonym zabiegom naczyniowym nie ma objawów niewydolności serca, ponieważ serce już zawiodło. Jednak nadal mogą potrzebować monitorowania swojego zdrowia poprzez przestrzeganie diety bogatej w składniki odżywcze i ćwiczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *