Kiedy powinieneś skorzystać z konsultacji psychoterapeutycznej?

Przeżywasz w życiu gorszy okres? Masz problemy w związku, w pracy, stresujesz się przyszłością? Najczęściej w takiej sytuacji może pomóc rozmowa z wykwalifikowaną osobą. Teraz dzięki opcji konsultacji psychoterapeutycznej możesz odbyć taką rozmowę ze swojej kanapy.

Na czym polega konsultacja psychoterapeutyczna?

Konsultacja przebiega w formie rozmowy. Wykształcony psychoterapeuta dowiaduje się od nas, z jakimi problemami się zmagamy i stara się pomóc zrozumieć nam związane z nimi odczucia i radzi jak sobie z nimi radzić. Formuła takiej psychoterapii w dużej mierze zależy od nas i naszych problemów – czasami pomaga nam sama możliwość zwierzenia się komuś z tego, co przeżywamy. Do psychoterapeuty mogą zgłosić się osoby, które zmagają się z:

  • kryzysem emocjonalnym
  • lękami
  • stresem
  • zaburzeniami osobowości
  • niskim poczuciem wartości
  • kryzysem w związku
  • zaburzeniami nastroju

Z takiej konsultacji warto jest skorzystać, kiedy czujemy, że nie radzimy sobie z codziennymi problemami i związanym z nimi stresem. Chociaż podczas pojedynczej sesji prawdopodobnie nie rozwiążemy naszych problemów, to dłuższa terapia może pomóc nam lepiej radzić sobie z codziennymi sytuacjami. Z takiej pomocy możemy też korzystać od czasu do czasu, kiedy czujemy się przytłoczeni. Częstość wizyt zależy tylko od nas.

Konsultacja online – czym różni się od tradycyjnej wizyty u psychoterapeuty?

Zaletą tego rodzaju psychoterapii jest to, że nie musimy wychodzić z domu, aby skorzystać z pomocy. Przez stronę internetową umawiamy się na wizytę ze specjalistą, a następnie czekamy na połączenie – telefoniczne lub video. 45-minutową sesję możemy odbyć z każdego miejsca, które jest dla nas wygodne. Ponieważ osoby zmagające się z lękami czy stresem często nie chcą wychodzić z domu, to jest to bardzo wygodne rozwiązanie,

E-recepta online – czy psychoterapeuta online ją nam wystawi?

Psychoterapeuta nie wystawi nam e-recepty ani e-zwolnienia. Specjalista pomaga nam tylko poprzez rozmowę. Jeżeli potrzebna jest nam recepta online albo zwolnienie, możemy wybrać opcję konsultacji psychiatrycznej. E-recepta i lekarz online to połączenie dla osób, które cierpią np. na depresję i nie są w stanie sobie z nią poradzić bez antydepresantów.

Jeżeli jednak chcesz tylko porozmawiać o swoich problemach i nauczyć się jak radzić sobie ze stresującymi sytuacjami czy wątpliwościami, to konsultacja psychoterapeutyczna będzie rozwiązaniem skrojonym pod Twoje potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *