Wnętrze z klasą? Postaw na personalizowane meble hurtowni Komandor Katowice

Jakby nie patrzeć, garderoba to ta, domowa przestrzeń, która wcale nie musi być duża, żeby w pełni wykorzystywać swoje możliwości i tym samym zdołać swobodnie magazynować rzeczy, a także zachować odpowiedni w nich ład. Jak dodatkowo można ją wykorzystać? Opcji jest naprawdę wiele. Przykładowo może również zostać zaadaptowana pod wnękę w sypialnianej ścianie. Wówczas możemy to pomieszczenie wydzielić drzwiami przesuwnymi (np. system Kallisto) od danego pokoju, przy tym będzie ona nadal bardzo dobrze spełniać swoją funkcję.

Wnętrze garderoby – jak je właściwie urządzić?

To w jaki sposób będzie prezentować się nasza garderoba, jest uzależnione przede wszystkim od tego, co chcemy w tym pomieszczeniu magazynować. O czym należy pamiętać? Dobre pytanie. Właściwie to indywidualna decyzja o tym, czy rzeczywiście potrzeba nam dużo drążków z wieszakami, półek lub szuflad. Aranżując meble do garderoby powinniśmy pomyśleć o ewentualnej przestrzeni dla niezbędnych sprzętów jak na przykład deska do prasowania i suszarka na pranie.

Odpowiednim wyborem do niewielkiej garderoby będzie kupno szafy na wymiar. W taki sposób zaaranżujemy wolną przestrzeń na ubrania, a także inne akcesoria. Do niedużej garderoby warto nabyć meble na wymiar oferowane przez hurtownię Komandor Katowice, która produkuje ładowne szafy ubraniowe. W ich ofercie znajdują się również: usługi szklarskie, płyta meblowa na wymiar, front akrylowy, prowadnice do szuflad, zawiasy meblowe. Pojemna szafa narożna to również rewelacyjny pomysł. Nie tylko zwiększy miejsce na własne ubrania, ale również doskonale się prezentuje.

Systemy drzwi przesuwnych to oszczędność miejsca

Dobrze jest również zainstalować we własnej garderobie drzwi przesuwne (np. systemy Winnipeg, Yoho), nawet jeśli będzie to osobne pomieszczenie. Pozwala to na powiększenie dostępnej powierzchni użytkowej. Przez zastosowanie drzwi przesuwnych, zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni. Jest ona niezbędna do otworzenia tradycyjnych drzwi. Możemy postawić na sprawdzone rozwiązania bądź na drzwi przesuwne na wymiar sprzedawane np. przez hurtownię Komandor Katowice.

Właściwe oświetlenie meblowe ma znaczenie

Niemniej, należy mieć na uwadze, że właściwe meble (np. z płyty meblowej Egger, Swisskrono) w garderobie to nie wszystko. Należy zadbać także o oświetlenie. Niezwykle ważne jest, by światło dotarło do wszystkich części garderoby, czyli wszystkich zakamarków pokoju. W takiej sytuacji, jeśli prywatna garderoba to duży pokój, obowiązkowo powinniśmy zadbać, poza oświetleniem ogólnym, o inne akcesoria meblowe – oświetlenie punktowe. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będą LED-y. Dlaczego? Przyjmują one najróżniejsze formy oraz bez problemu można je zainstalować tam, gdzie tylko chcemy.

Lustro, czyli które szkło wybrać?

W każdej garderobie nie może brakować również właściwego lustra (np. lustra i szyby VSG). Sporej wielkości lustro pełni dwa istotne zadania. Po pierwsze, jest ono konieczne podczas wyboru niezbędnego ubioru, a także zwiększa optycznie pokój. Gdy własna garderoba ma niewielki metraż, w takim przypadku dobrze jest wybrać lustro wiszące. Bardzo dobrą alternatywą dla pomieszczeń o małym metrażu jest szafa z drzwiami przesuwnymi. Dlaczego? To właśnie na niej można umieścić wiszące lustro.

Hurtownia Komandor Śląsk – Katowice
ul. Transportowców 35

https://hkslask.komandor.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *