Jakie zioła na hemoroidy warto stosować?

Hemoroidy przytrafiają się wielu osobom, jednak dla niektórych jest to wstydliwy temat. Warto jednak wiedzieć, że jest to choroba cywilizacyjna, która może występować u osób w różnym wieku. Jakie zioła na hemoroidy warto stosować?

Wbrew powszechnemu przekonaniu objawy choroby hemoroidalnej występują nie tylko u osób w starszym wieku. Coraz częściej spotyka to osoby młode, które prowadzą siedzący tryb życia, nie mają czasu na aktywność fizyczną, a w ich diecie brakuje błonnika i wody. Guzki krwawnicze odbytu są też często spotykane u kobiet w ciąży. Jak sobie pomóc?

Jakie są objawy hemoroidów?

Jako że żylaki odbytu uważane są za chorobę cywilizacyjną, warto zmienić swoje nawyki, aby zminimalizować ryzyko zachorowania. Wśród czynników ryzyka są między innymi zaparcia, zaleganie kału w odbytnicy, nieprawidłowa dieta, niewielka aktywność fizyczna oraz siedzący tryb życia. Również kobiety w ciąży i w okresie okołoporodowym są narażone na hemoroidy. Co powinno nas zaniepokoić? Częstym objawem hemoroidów jest krwawienie i wypadanie guzków krwawniczych. Krwawienie jest zwykle bezbolesne i występuje podczas wypróżniania lub bezpośrednio po nim. W leczeniu hemoroidów warto stosować preparaty ziołowe, które można znaleźć między innymi na stronie: https://www.izielnik.pl/ziola-na-hemoroidy.

Jakie zioła na hemoroidy stosować?

Leczenie hemoroidów wspierają naturalne leki, które mają właściwości przeciwzapalne. Zioła na hemoroidy stosowane są od wieków, jest to więc sprawdzona metoda w leczeniu żylaków odbytu. Działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i odkażające mają między innymi produkty z kory dębu. Można zastosować ciepłe nasiadówki z kory, jest ona również składnikiem kosmetyków naturalnych. Bardzo popularny jest również żel z kasztanowca. W jego nasionach znajduje się escyna, która zmniejsza stan zapalny i wzmacnia naczynia krwionośne.

Również rumianek przyspiesza gojenie się żylaków odbytu, dlatego warto stosować kąpiele i okłady z tej popularnej rośliny. Ziele krwawnika i nasiona babki jajowatej to kolejne zioła, które łagodzą stan zapalny. Ściany naczyń włosowatych uszczelnia i wzmacnia też wyciąg z liści i kory oczaru wirginijskiego. Można stosować go zewnętrznie, a w aptekach znajdziemy między innymi czopki doodbytnicze, maści i kremy.

Podczas leczenia hemoroidów trzeba też zadbać o zmianę stylu życia. Istotne jest wypijanie odpowiedniej ilości płynów i spożywanie regularnych posiłków, uwzględniających produkty bogate w błonnik. Warto też włączyć do diety fermentowane produkty mleczne, które poprawiają pracę jelit i pamiętać o regularnej aktywności fizycznej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *