Coraz więcej ludzi cierpi na krótkowzroczność. Jak ją leczyć i jak jej zapobiegać?

Problemy ze wzrokiem dotyczą bardzo wielu ludzi. Nasze oczy są wyjątkowo eksploatowane przez wiele urządzeń multimedialnych wyposażonych w ekrany LCD. Natomiast nie jest to jedyny powód powstawania tych dolegliwości. Pośród wielu bolączek ze wzrokiem wymienić można wiele przypadłości, natomiast szczególnie powszechną jest krótkowzroczność. Mówi się, że cierpi na nią około półtora miliarda ludzi na całym świecie. Można powiedzieć, że świat nawiedziła epidemia krótkowzroczności. Tymczasem okuliści alarmują, by stosować odpowiednią profilaktykę, która pozwoli chronić tych, którzy są jeszcze zdrowi, a także głoszą oni o skutecznych metodach leczenia, dla tych, którzy już cierpią na krótkowzroczność.

Czym dokładnie jest krótkowzroczność?

Krótkowzroczność (miopia) jest jedną z najczęściej występujących wad wzroku, a mówi się, że w przyszłość dotyczyć będzie jeszcze więcej ludzi. Jest to wada, która może prowadzić do utraty wzroku. Krótkowzroczność polega na tym, że człowiek ma problemy z widzeniem przedmiotów oddalonych od niego w większej odległości. Dzieje się tak, ponieważ promienie światła słonecznego skupiają się przed samą siatkówką oka.

Jak zapobiegać krótkowzroczności?

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia krótkowzroczności, trzeba dbać o oczy i w miarę możliwości unikać sytuacji, w których będą one nadwyrężane. Nasz wzrok męczy się szczególnie wtedy, gdy korzystamy z takich urządzeń jak laptop lub komputer. Natomiast czynnikiem dającym wytchnienie naszym oczom i regenerującym je jest naturalne światło promieni słonecznych.

Jednak, gdy w ramach pracy lub innych czynności musimy wpatrywać się w ekrany naszych urządzeń multimedialnych, to powinniśmy zadbać o odpowiednie warunki. Powinniśmy przede wszystkim zadbać o dobre oświetlenie pomieszczenia, w którym się znajdujemy.

Jak leczyć krótkowzroczność?

Rzecz jasna, aby skutecznie neutralizować dolegliwości związane z krótkowzrocznością oraz aby je leczyć, trzeba udać się do okulisty. Szkła progresywne pomagają widzieć zarówno z daleka, jak i z bliska i wielu okulistów przepisuje je swoim pacjentom. Natomiast soczewki twarde polecane są szczególnie na noc.

Centra Medyczne Medyceusz to miejsce, gdzie możesz doświadczyć fachowej opieki okulistycznej. Nasza klinika cieszy się zaufaniem wielu pacjentów. Mając w głowie hasła: „okulista – Łódź”, musisz trafić właśnie do nas. Nasz lekarz po pierwszej obserwacji dostosuje dla Ciebie odpowiednie szkła, a także opracuje odpowiednią metodę leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *